Obecnie Biblioteka oferuje ponad 2000 tytułów książek mówionych polskich i zagranicznych autorów. Korzystanie z książek i wypożyczenie Czytaka jest bezpłatne.Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX w ramach projektu pn. „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących” finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego został wypożyczony bibliotece specjalny odtwarzacz, tzw. Czytak Plus.

Urządzenie to umożliwia odsłuchiwanie zaszyfrowanych plików, ponadto posiada funkcję dyktafonu oraz zegar. Odtwarzacz wyglądem przypominający bezprzewodowy telefon posiada dobrej jakości głośnik oraz wygodną klawiaturę, która umożliwia łatwą obsługę urządzenia.

Zapraszamy i zachęcamy do korzystania z takiej formy obcowania z literaturą.