W czwartek 16 listopada odbyły się eliminacje miejskie Powiatowego Konkursu o Tytuł Mistrza Interpretacji „Czytać każdy może…” dla osób powyżej 55 roku życia.

Konkurs miał na celu rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich, popularyzację polskiej literatury i czytelnictwa, a także współzawodnictwo w miłej atmosferze.

Zadaniem uczestników było przeczytanie wybranego wcześniej fragmentu prozy polskiej zawierającego opis i dialog. Zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu, komisja w składzie: Alicja Szymańska – dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Mariola Staszewska – nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie oraz Anna Podeszwik – instruktor KOKiS po wysłuchaniu prezentacji wszystkich uczestników do etapu powiatowego zakwalifikowała: Teresę Pomichowską, Eugeniusza Reglińskiego, Annę Świderską, Bogusławę Wieteskę i Marię Zdancewicz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. A z laureatami spotkamy się ponownie w kolejnym etapie, 29 listopada.