„Książki towarzyszą mi przez całe życie. Najpierw czytali je rodzice, a odkąd nauczyłam się czytać, sama je czytałam. Chodząc do szkoły podstawowej mieliśmy tzw. lekcje biblioteczne. Pamiętam Panią Mordaszewską, która czytała nam książki m.in.: Timur i jego drużyna, Chłopcy z Placu Broni, Dzieci z Bullerbyn. Myślę, że duży wpływ na kształtowanie świadomości czytelniczej mieli też nauczyciele, którzy mnie uczyli. Wspomnę też o Pani Irenie Chlebus, Pani Marii Rydzewskiej i Pani Lucynie Grabowskiej. Pasjonują mnie książki z okresu II wojny światowej, o tematyce Wołyńskiej, historia Polski oraz literatura iberoamerykańska, ale sięgam też po kryminały. Chciałabym podziękować Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie oraz wszystkim pracownikom za tak obszerny i interesujący księgozbiór, za atmosferę panującą w bibliotece, za wiedzę i umiejętności. Czytajcie książki, bowiem książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera. Kto czyta książki, żyje wielokrotnie.”

Pani Hannie serdecznie gratulujemy! 📚