W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zaproponowała osobom przebywającym na feriach w mieście zajęcia z wykorzystaniem tabletów. Na pierwszym spotkaniu dzieci zapoznały się z aplikacją do rysowania. Ich zadaniem było wykonać rysunek do wylosowanych wcześniej obrazków na kostkach Story Cubes.

Kolejne zajęcia miały charakter historyczny. Na wstępie uczestnicy wysłuchali legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Następnie za pomocą aplikacji wykorzystującej technikę 3D i rozszerzoną rzeczywistość oraz specjalnych znaczników umieszczonych na stronach książki „Tysiąc lat temu w Gnieźnie” odbyły wędrówkę po wirtualnej makiecie gnieźnieńskiego zespołu grodowego.

W drugim tygodniu ferii dzieci dowiedziały się m.in. czym zajmuje się NASA oraz poznały historię poszczególnych sond kosmicznych a także zastanawiały się, jaką wiadomość chciałyby przesłać na pokładzie sondy mieszkańcom innych planet. Ponadto dzięki aplikacji iSolarSystemAR i książce „Układ Słoneczny” mogły podziwiać animacje w ramach rozszerzonej rzeczywistości.

Ostatnie zajęcia były okazją do stworzenia własnej obrazkowej historii również z wykorzystaniem przeznaczonej do tego aplikacji.

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *