Drodzy Czytelnicy!

W tym trudnym dla nas wszystkim czasie chcemy Wam przypomnieć o możliwości korzystania z książek bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to możliwe w ramach dostępu do platformy IBUK Libra. Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie umożliwia dostęp do 1 600 tytułów książek – m.in. : literatury pięknej dla dorosłych i dzieci, poradników, literatury popularnonaukowej, literatury faktu, dostępnych całą dobę.

Każdy użytkownik może korzystać z zaawansowanego narzędzia pracy z tekstem, m.in. : tworzenie notatek, tagowanie, cytowanie, zaznaczanie fragmentów tekstu, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN.

Zachęcamy naszych Czytelników do korzystania z tej wirtualnej czytelni za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.

By uzyskać dostęp do platformy IBUK Libra wystarczy wysłać maila na adres: biblioteka@mbpkolno.pl, w treści podając swoje imię i nazwisko, adres i datę urodzenia. Po zweryfikowaniu, czy dana osoba jest Czytelnikiem naszej biblioteki, w mailu zwrotnym zostanie Jej przesłany kod PIN, umożliwiający dostęp do zasobów IBUK Libry.

Wnioski o przesłanie kodu można przesyłać od poniedziałku do piątku w godz. 7ºº – 15ºº. Wnioski przesłane po godzinie 15ºº będą realizowane w następnym dniu roboczym.