„Klimat na czytanie” to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek. W ramach tej akcji nasza biblioteka ogłosiła 2 konkursy dla dzieci. Były to konkursy o wspólnej nazwie „Jesienne klimaty”: konkurs plastyczny i pięknego czytania online. Na konkurs plastyczny wpłynęło 75  prac, na konkurs pięknego czytania – 8 nagrań. Prace plastyczne oceniła komisja  w składzie:  Alina Śleszyńska, Anna Reglińska i Robert Zieliński.

W kategorii 5-6 lat wyróżnienie otrzymała Michalina Rakowska, III miejsce przyznano Annie Stachelek, II miejsce –  Mikołajowi Kuklińskiemu, a  I miejsce Łucji Podlaskiej. W kategorii 7-9 lat przyznano 2 wyróżnienia : dla Anny Pupek i Igora Świderskiego. III miejsce zajęła Julia Jezusek, II – Julia Piątek, I miejsce przyznano Oliwii Podchul.  W kategorii 10-12 lat wyróżniono Dominika Bazydło i Norberta Fiertka. Przyznano tylko jedno miejsce – I, dla Natalii Kijek.

Konkurs pięknego czytania online oceniła komisja w składzie: Elżbieta Kulas, Hanna Kordal i Kazimierz Koter. W kategorii 6-7 lat wyróżniono Julię Mroczkowską, II miejsce  zajął – Adaś Jagielski, a I miejsce – Dominik Andrzejczyk. W kategorii 8-9 lat wyróżnienie otrzymał Maksymilian Rakowski. III miejsce przyznano Weronice Banach, II –Amelii Urbańskiej , a I miejsce Magdzie Cwalinie. W kategorii 10-12 lat przyznano tylko II miejsce dla Natalii Kijek. Wszystkim uczestnikom  gratulujemy. Wyżej wymienieni otrzymali nagrody, a wszystkie  prace plastyczne można oglądać w holu biblioteki.

Podsumowanie konkursu odbyło się w Noc Bibliotek 10 października. Uczestnicy wspólnie odczytali wiersz – hymn „Klimat na czytanie” autorstwa Jacka Cygana, słynnego autora piosenek, ambasadora fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Chętni obejrzeli też film animowany „Jakub, Mimi i gadające psy”, a  na koniec poczęstowali się pizzą.