Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”, skierowanego do trzylatków i ich rodziców. Na zainteresowanych czeka „Wyprawka Czytelnicza” zawierająca: książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Liczymy, że wspólnie uda nam się sprawić, by czytanie książek stało się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteki będą postrzegane jako instytucje, gdzie mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym.

Serdecznie zapraszamy 3-latki do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie. Każde dziecko urodzone w 2015 roku, które zostanie zapisane do biblioteki otrzyma komplet 2 książeczek.

Miejska Biblioteka Publiczna obecnie mieści się w budynku Gimnazjum na parterze (ul. M. Dąbrowskiej 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *