Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie uruchamia usługę „Książki na telefon”. Jest ona skierowana do osób starszych (powyżej 70 roku życia), chorych lub niepełnosprawnych ruchowo zamieszkałych na terenie Kolna. Osoby, które z w/w powodów nie mają możliwości dotarcia do biblioteki mogą wypożyczyć książki lub czasopisma dzwoniąc pod numer 86 278 25 14.

Wybrane pozycje z zasobów biblioteki można zamawiać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00. Książki będą dostarczane do mieszkań czytelników przez bibliotekarzy raz w tygodniu  – w środę. Usługa dostawy i odbioru książek jest bezpłatna. Dostarczanie książek odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno pracownikom biblioteki jak i odbiorcom naszej usługi. Z usługi „Książka na telefon” nie mogą skorzystać Czytelnicy zarażeni Covid-19 bądź przebywający na kwarantannie.

Jeżeli jesteś osobą, która ma trudności w poruszaniu się lub osobą starszą, warto skorzystać z takiej możliwości dotarcia do książki.