W czwartek 19 października przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu promującym czytelnictwo pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”. Aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA przedstawili historię bibliotekarki Beaty Bajki, która pewnego dnia odkryła, że z książek znajdujących się w bibliotece zniknęły wszystkie litery. O pomoc rozwikłania zagadki prosi Detektywa Lupę. Trafia on na trop pewniej Artystki, która jak się okazało ma swoje własne litery potrzebne m.in. do zapisywania pomysłów. Śledztwo zatem trwa dalej, i kiedy wydaje się, że Detektyw Lupa znalazł winnego, następuje całkowity zwrot akcji. Ku zaskoczeniu wszystkich wyszło na jaw, że liter nikt nie porwał, a… odeszły z biblioteki same. Detektyw Lupa udaje się do Królowej Liter – Literatury, która zna tego przyczynę i dzieli się nią z widzami. Na zakończenie spektaklu dzieci złożyły ślubowanie dot. odwiedzania biblioteki i codziennego czytania książek.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Porozumienia Starosty Kolneńskiego w sprawie wykonywania zadań powiatowej biblioteki publicznej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kolnie.