W środę 29 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie odbył się etap powiatowy, a zarazem finał Powiatowego Konkursu o Tytuł Mistrza Interpretacji „Czytać każdy może…”.

Wzięło w nim udział 14 uczestników wyłonionych wcześniej w eliminacjach środowiskowych. Po wysłuchaniu prezentacji uczestników komisja w składzie: Anna Beata Gosk – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Piątnica, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie oraz Paweł Podeszwik – instruktor KOKiS postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników, a pięcioro dodatkowo wyróżnić (Teresę Pomichowską, Annę Świderską, Eugeniusza Reglińskiego, Zofię Konstanty i Annę Prusinowską).

Podczas obrad jury wystąpił Zespół Kolneńskie Dziewczyny z Plusem uatrakcyjniając dzisiejszy Konkurs.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy bibliotekom z terenu powiatu kolneńskiego za organizację i przeprowadzenie etapu środowiskowego.