Na zakończenie Tygodnia Bibliotek zorganizowano spotkanie autorskie z Panią Anną Rybakiewicz.

W czwartkowe popołudnie 18. maja kolneńska biblioteka gościła pochodzącą ze Śniadowa, a obecnie mieszkającą w Łomży pisarkę Annę Rybakiewicz. Pani Anna jest autorką dwóch powieści, debiutanckiej – Lekarki nazistów, która miała premierę w styczniu bieżącego roku oraz Złodziejki listów, która ukazała się trochę ponad miesiąc temu – 12 kwietnia. W swoich książkach powraca do dawno minionych lat, osadzając fabułę powieści w Łomży i ziemi łomżyńskiej. Fakt, że inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami sprawia, że jej powieści czyta się z zapartym tchem, przeżywa się o wiele mocniej i niezwykle trudno jest o nich zapomnieć. W czasie  spotkania autorka  opowiadała o swoim warsztacie pisarskim, bohaterach i fabule powieści. Zdradziła również jaka będzie tematyka jej kolejnej powieści. Uczestnicy spotkania chętnie  kupowali książki pani Anny otrzymując dedykacje z autografem.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach wykonywania zadań powiatowej biblioteki publicznej.