28 maja 2019 roku odbyło się w naszej bibliotece spotkanie  z Wiolettą Piasecką – pisarką, autorką ponad 40 bajek i baśni dla dzieci. Wioletta Piasecka jest też autorką 3 biografii : Hansa Christiana Andersena , Ignacego Jana Paderewskiego i Faustyny Morzyckiej.

Debiutowała w 1999 roku zbiorem baśni „Zaczarowana kraina bajek”. Pisze też sztuki teatralne i słuchowiska radiowe, Jej książki były wielokrotnie nagradzane i wygrywały plebiscyty czytelnicze. Na spotkanie z pisarką przyszły 2 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 (klasa II i III), łącznie 40 dzieci. Spotkanie składało się z 3 części. Na początku pisarka zaprezentowała książkę wydaną w ubiegłym roku o Ignacym Paderewskim.  Książka „Ignaś.

Opowieści patriotyczne” bardzo zainteresowała dzieci.  Mimo, że temat jest dość poważny, to przedstawiony bardzo ciekawie. Jest to ciepła i chwytająca za serce opowieść o chłopcu, który obiecał ojcu aresztowanemu przez zaborców, że będzie kimś i zrobi coś dla Polski. Słowa dotrzymał. W książce jest wiele ciekawostek. Ignacy Paderewski odniósł sukces muzyczny i finansowy. Był wielkim politykiem, patriotą , filantropem i mecenasem sztuki. Następnie pisarka przygotowała z dziećmi inscenizację jednego ze swoich wierszy. Dzieci wystąpiły z pacynkami zwierzątek. Było to bardzo wesołe i głośne przedstawienie. Na koniec dzieci rozwiązywały zagadki najpierw baśniowe , a potem związane z piłką nożną z książki „Drużyna marzeń”. Nagrodami w tej zabawie były losowane przez dzieci wróżby, np. „Będziesz sławną aktorką w Hollywood”, „Zostaniesz dyrektorem szkoły”, „Będziesz piłkarzem Barcelony” itp. Dobre wróżby rozbawiły dzieci i sprawiły im przyjemność. Spotkanie upłynęło w bardzo radosnej atmosferze. Wioletta Piasecka poprowadziła je z werwą i niewątpliwym talentem aktorskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *