XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem Biblioteka świat w jednym miejscu za nami. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W tym roku zabraliśmy naszych Czytelników w kosmiczną podróż z Małym Księciem. Uczestnicy warsztatów poznali planety i ciekawostki dotyczące Układu Słonecznego. Przybliżyliśmy dzieciom historię Małego Księcia autorstwa Antoine de Saint Exupery. Jest to wyjątkowa książka ze względu na bogactwo treści. Zawiera sentencje na temat przyjaźni, miłości czy odpowiedzialności. W trakcie zajęć używaliśmy tabletów z aplikacją pokazując elementy Rozszerzonej Rzeczywistości ukryte w książce. Dzięki temu dzieci mogły pomóc Małemu Księciu wyrywać Baobaby czy pielęgnować Różę. Uczestnicy naszych warsztatów nie tylko poznali Małego Księcia, ale także wzmocnili swoje kompetencje cyfrowe, rozwinęli kreatywność i sprawność manualną.

Z najmłodszymi czytelnikami wypłynęliśmy w podróż naszym bibliotecznym statkiem między innymi do Zatoki Przygód gdzie spotkaliśmy psy z Psiego Patrolu.

Nie zapomnieliśmy też o dorosłych Czytelnikach. Przygotowaliśmy dla nich Turniej na opak, gdzie punktowana była błędna odpowiedź. Uczestnicy musieli w ciągu 75 sekund odpowiedzieć na 10 pytań. Poprawna odpowiedź (zgodna z prawdą) cofała na początek i należało od początku odpowiadać na wcześniejsze pytania. To zadanie wcale nie było takie łatwe, gdyż wymagało od odpowiadającego skupienia i uwagi. Udało się to trzem paniom. Następnie, już w grupach, seniorzy podawali swoje skojarzenia do hasła wylosowanego przez jedną osobę z drużyny. Skojarzenia te musiały być trafne z tymi, które podała osoba losująca hasło. W tegorocznym Tygodniu bibliotek udział wzięło 137 dzieciaków i 22 dorosłych czytelników.

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *