Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z racji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w naszej bibliotece 3- i 4-latki z Przedszkola Miejskiego nr 4. Dzieci podczas wizyty w Oddziale dla Dzieci rozmawiały m.in. o bibliotece, książkach i swoich ulubionych bohaterach. Wysłuchały także historii o krasnoludku, który zgubił swoją bajkę. Na szczęście inne bajkowe postacie pomagały krasnoludkowi wrócić do swojej książki. Przedszkolaki miały również okazję zwiedzić pozostałe pomieszczenia biblioteczne.

Trening pamięci

W czwartek 18. kwietnia odbył się kolejny Trening pamięci dla seniorów. Wprowadzeniem do zajęć była  zabawa w odliczanie, która wymagała skupienia i uwagi. Następnie seniorzy mieli kilkadziesiąt sekund na zapamiętanie sekwencji figur. W dalszej części spotkania przystąpili do rozwiązywania zadań wymagających  nie tylko pogłówkowania, ale także kreatywności. Trening zakończył się sprawdzeniem na ile udało się zapamiętać sekwencje figur z początku zajęć.