Plecak pełen przygód

Mały Czytelniku!👉 Zapraszamy do wypożyczania „plecaków pełnych przygód”🎒. Są to plecaki, w których znajduje się zestaw tematycznych książek📚 wraz z niespodzianką🤔🎁. Od września można wypożyczać plecak dot. dinozaurów🦖, kotków🐱 i psiego patrolu 🐶 zapraszamy😉

Czytelnik miesiąc

Czytelnikiem miesiąca sierpnia została 7-letnia Aleksandra Brzózka. Dziewczynka uwielbia książki o jednorożcach, księżniczkach oraz Barbie. Serdecznie gratulujemy

Czytelniczką miesiąca lipca została Pani Hanna, która podzieliła się swoimi przemyśleniami

„Książki towarzyszą mi przez całe życie. Najpierw czytali je rodzice, a odkąd nauczyłam się czytać, sama je czytałam. Chodząc do szkoły podstawowej mieliśmy tzw. lekcje biblioteczne. Pamiętam Panią Mordaszewską, która czytała nam książki m.in.: Timur i jego drużyna, Chłopcy z Placu Broni, Dzieci z Bullerbyn. Myślę, że duży wpływ na kształtowanie świadomości czytelniczej mieli też nauczyciele, którzy mnie uczyli. Wspomnę też o Pani Irenie Chlebus, Pani Marii Rydzewskiej i Pani Lucynie Grabowskiej. Pasjonują mnie książki z okresu II wojny światowej, o tematyce Wołyńskiej, historia Polski oraz literatura iberoamerykańska, ale sięgam też po kryminały. Chciałabym podziękować Pani Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie oraz wszystkim pracownikom za tak obszerny i interesujący księgozbiór, za atmosferę panującą w bibliotece, za wiedzę i umiejętności. Czytajcie książki, bowiem książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera. Kto czyta książki, żyje wielokrotnie.”

Pani Hannie serdecznie gratulujemy! 📚

Baśniowy piknik w Bibliotece

Wakacje z Biblioteką zakończyliśmy baśniowym piknikiem🥰. Dzieciaki przywitał Pirat Piotr🏴‍☠️, który rozpoczął imprezę grą terenową w poszukiwaniu skarbów🕵️👑. Przeprowadziliśmy quiz wiedzy o bajkach🧠. Każdy mógł spróbować swoich sił i poczuć się jak prawdziwy artysta poprzez zabawę-karaoke🎤. Tego dnia nie obyło się również bez loterii fantowej🤩. Było kolorowo, radośnie, nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy!🎈😊