W dniach od 8 do 15 maja 2019 obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem #biblioteka. W tym czasie w naszej bibliotece odbył się szereg zajęć przygotowanych na tę okazję.

W czwartek bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Bajkowego Świata by poznać inżyniera Ciućmę i jego roboty. W piątek grupa pięciolatków wzięła udział w kolejnych zajęciach z kodowania, tym razem na temat naszych milusińskich. Dzieci utrwaliły informacje o domowych czworonogach z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

Bibliotekę odwiedziły klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem i regulaminem Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Brały też udział w mini-konkursach: „Dobierz w pary bohaterów tej samej książki” i na podstawie odsłanianych kolejnych słów odgadnij treść i pochodzenie bajkowego cytatu.

W ostatnim dniu trwania Tygodnia Bibliotek zostało zorganizowane spotkanie dla gimnazjalistów, którzy wzięli udział w quizie. Aby wylosować pytanie należało zaprogramować robota w taki sposób by dojechał do pola, na którym był kartonik ze znakiem zapytania. Program zawierał dojazd do wybranego punktu oraz losowanie koloru, którymi oznaczone były pudełka z pytaniami. Każdy kolor oznaczał inną kategorię. Za poprawne udzielenie odpowiedzi drużyna zdobywała punk i zabierała kartonik z maty. Została także przygotowana wystawa zdjęć z okazji 70-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz prac plastycznych dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat nt. „Moja wymarzona biblioteka”.

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *