Przypominamy, że nasza biblioteka należy do systemu ACADEMICA .

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych ACADEMICA  to innowacyjne narzędzie Biblioteki Narodowej umożliwiające natychmiastowy dostęp do ponad 3 milionów publikacji. Stale rozbudowywane zasoby ACADEMIKI obejmują najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne.

W systemie ACADEMICA czytelnicy odnajdą publikacje nowe, jak również starsze – nie chronione prawem autorskim. Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń. Z publikacji chronionych prawem autorskim można korzystać tylko na terminalu dedykowanym ACADEMICE, znajdującym się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni oraz przekonania się, jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje ACADEMICA.