30 marca Biblioteka w Kolnie gościła 21 bibliotekarzy zrzeszonych w SBP Oddział w Łomży. Spotkanie miało charakter edukacyjny. W pierwszej części  bibliotekarze przenieśli się do świata wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Uczestnicy warsztatów dzięki goglom VR mieli okazję przejechać się kolejka górską, popływać z rekinami czy skoczyć ze spadochronem bez wychodzenia z biblioteki. Poznali również książki wyposażone w aplikację AR. Publikacje te, niejednokrotnie wzbogacone o gry i zadania do wykonania, angażują młodych czytelników i sprawiają, że zdobywanie wiedzy staje się dobrą zabawą.

W drugiej części zostały przedstawione sposoby wykorzystania robota edukacyjnego Photon w pracy bibliotekarza. Prowadząca zaprezentowała jak łączyć nauki STEAM z kompetencjami społeczno-emocjonalnymi. Uczestnicy zapoznali się z budową robota, interfejsami umożliwiającymi kontrolę i programowanie Photona oraz aplikacjami niezbędnymi do jego obsługi. Mieli także okazję przetestować robota i jego możliwości w praktyce.
Pomysłów na wykorzystanie nowych technologii w pracy bibliotekarzy jest mnóstwo mamy nadzieję, że wiedza, którą zdobyli bibliotekarze umożliwi im przygotowanie ciekawych multimedialnych zajęć w swoich bibliotekach.

Galeria Zdjęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *