„Wiosna w poezji”

W dn. 16.05.2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie odbył się konkurs recytatorski dla dzieci „Wiosna w poezji”. Celem konkursu było:

· rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji;

· kształtowanie języka i wyobraźni;

· promowanie talentów recytatorskich.

W konkursie wzięło udział 33 uczestników. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: grupa pięciolatków, grupa sześciolatków, uczniowie klas I-III.

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Grupa pięciolatków:

I miejsce – Zofia Banach

II miejsce ex aequo – Michalina Truszkowska oraz Barbara Pomichowska

III miejsce ex aequo – Zuzanna Wyka oraz Jakub Szymański

Wyróżnienie – Agata Nalewajek

Grupa sześciolatków:

I miejsce – Zofia Luna Podeszwik

II miejsce – Amelia Wasilewska

III miejsce – Dominik Rumiński

Wyróżnienie – Anna Gabriela Nosek

Uczniowie klas I-III:

I miejsce – Aleksandra Dudzińska

II miejsce ex aequo – Wiktoria Maria Nosek oraz Alan Kozak

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Warsztaty onomastyczno-genealogiczne

We wtorek 14 maja grupa seniorów, słuchaczy UTW, spotkała się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kolnie na warsztatach onomastyczno-genealogicznych zorganizowanych we współpracy z Towarzystwem Jana z Kolna i Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów. Uczestnicy wysłuchali prelekcji nt. historii i znaczenia nazwisk oraz wzięli udział w ćwiczeniach, które miały na celu lepsze poznanie własnej tożsamości.

“Biblioteka na czasie”

Z okazji Tygodnia Bibliotek, który przebiega pod hasłem “Biblioteka na czasie” 13.05.2024 zostały zorganizowane zajęcia dla uczniów klasy VII z SP nr 1 w Kolnie nt. sztucznej inteligencji. Omawiane były pozytywne oraz negatywne skutki rozwoju SI w życiu codziennym. Młodzież bawiła się także w tworzenie obrazów przy wykorzystaniu aplikacji “Ideogram”. Śmiechom i żartom nie było końca… A oto kilka ich prac: